Norintiems gyventi 108 metus – keturi Džong Juan Čigongo dinaminiai pratimai

Balandžio 27 d. Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose kinų sveikatingumo sistemos Džong Juan Čigongo instruktoriai susidomėjusius mokys keturių dinaminių pratimų: “Mažas vaikas meldžiasi budai”, „Buda glosto žemę“, „Nemirtinga gervė geria vandenį”, “Stebuklingas drakonas maišo vandenį”. Sakoma, net kiekvienas jų atskirai gali reikšmingai pataisyti ar sustiprinti sveikatą reguliariai praktikuojant.

Vieši nemokami užsiėmimai vyks pasaulinės Taiči ir Čigongo dienos proga, kuri daugiau negu 200-yje šalių yra minima balandžio 27 dieną.

„Džong Juan Čigongas yra viena seniausių ir efektyviausių Čigongo krypčių. Reguliari šios krypties praktika didina žmogaus gyvybinę energiją, stiprina imunitetą, todėl, savo ruožtu, gerėja sveikata, ilgiau išsaugoma jaunystė, atskleidus užslėptus organizmo išteklius didėja atsparumas stresinėms situacijoms“, – teigia Lietuvos Džong Juan Čigongo ir kinų vaizdinių medicinos asociacijos vadovas Valdas Bauža.

Sakoma, kad šios kinų praktikos yra laimingesnio, sveikesnio ir ilgesnio gyvenimo receptas. Nenuostabu, kad praktikuojantys Čigongą siekia gyventi mažiausiai 108 metus. To jie mokosi iš gamtos, augalų, pavyzdžiui, tūkstantmečių medžių, bei gyvūnų. Turint omenyje, kad Lietuvos gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė yra mažesnė nei Europos vidurkis, tokios ilgo, gero ir laimingo gyvenimo pamokos gali praversti ne vienam.

V. Baužos teigimu, Čigongo instruktoriai gamtos apsuptyje pasaulinės šventės proga nusprendė pasidalinti šios ilgaamžės mokyklos pratimais, reguliuojančiais fizinę bei emocinę sveikatą. Kadangi itin tinkama vieta tai daryti gamtos apsuptyje, 13-14 val sertifikuotas Džong Juan Čigongo instruktorius Šarūnas Kaniava visus kviečia į mankštą – užsiėmimą Botanikos sode, pievoje prie pavėsinės. Jame gali dalyvauti bet kokio fizinio pasirengimo ir amžiaus žmonės.

Įvairių Džong Juan Čigongo praktikų skaičiuojama dešimtys, bet labai naudinga praktikuoti bei gludinti ir vieną pratimą. Koncentruojantis ties viena praktika, ji yra labiau atskleidžiama bei atneša daugiau naudos žmogui. Todėl balandžio 27 d., pirmojo užsiėmimo metu, pievoje bus atliekami keturi baziniai dinaminiai Čigongo pratimai.

Antrojo užsiėmimo metu 14.30 – 15.30 val. susidomėjusius kvies į Džong Juan Čigongo pristatymą Botanikos sodo patalpose. Čia sertifikuotas Džong Juan Čigongo instruktorius Artūras Gruodis supažindins su mokyklos istorija, filosofija bei pakvies išbandyti ne tik dinaminių, bet ir statinių, meditacinių praktikų.

15.30 – 16 val. pasivaišinus arbata, dalyvių lauks valandos trukmės paskaita apie kinų vaizdinių mediciną su Remigijumi Kaniava. Tai yra Džong Juan Čigongo krypties šaka, orientuota į sveikatos gerinimą. Šios paskaitos dalyviai ne tik susipažins su vaizdinių terapijos metodais bei poveikiu, bet ir praktiškai išbandys keletą pratimų, kurie pravers kasdienybėje.

Visi renginiai yra nemokami. Renginio dieną, įėjimas į Botanikos sodą kainuos 2 eurus, kasoje informavus, kad norima dalyvauti Čigongo dienos renginyje. Įėjimas pro japoniško sodo kasą.

Lietuvos Džong Juan Čigongo ir kinų vaizdinių medicinos asociacija veikia nuo 2017 m. Ji įkurta remiantis rytų filosofijos, energijos valdymo, meditavimo ir gydymo tradicijomis skatinti sveiką ir sąmoningą gyvenimą visose žmogaus gyvenimo srityse: asmeninėje, šeimos ir įvairiose socialinės veiklos apraiškose.

Kviečiame susipažinti su kinų sveikatingumo sistema Džong Juan čigongu bei ją išbandyti VU botanikos sode Kairėnuose balandžio 27 d.:

13:00 -14:00 val. pievoje šalia pavėsinės – sveikatinanti mankšta.
14:30 – 15:30, Botanikos sodo patalpose – Čigongo praktikos pristatymas. Susipažinsime su mokyklos istorija, filosofija, praktiškai išbandysime Džong Juan Čigongo pratimus ir meditacijas.
15:30-16:00 vaišinsime dalyvius kiniška žalia arbata.
16:00 -17:00 Toje pačioje salėje – paskaita apie Kinų vaizdinių mediciną.